تبلیغات
Thiland رویای جوانان ایرانی!! تایلند را بیشتر بشناسیم... - سفرنامه تایلند
 
Thiland رویای جوانان ایرانی!! تایلند را بیشتر بشناسیم...
تایلند+16 متاسفانه تایلند بیشترین توریست ایرانی جذب می کند!
چهارشنبه 12 تیر 1392 :: نویسنده : مجید الف...
 

سفرنامه  تایلند

 

با نظر و پیشنهاد دوستان  بالاخره تصمیم سفر به تایلند گرفتیم با اینکه دفعه چندم بود که می رفتیم ولی می دانستم که خیلی خوش می گذرد و قبول کردم .

سفری هفت روزه به بانکوک و پوکت را برنامه ریزی کردیم و از یکی از آژانس های  تهران بلیط و ویزا گرفتیم (نفری حدود 780 هزار تومان با پرواز ماهان)

 


مسئول برنامه ریزی سفر من بودم و با ویزا کارت هتل و پرواز داخلی بانکوک را رزرو کردم( البته از طریق اینترنت )بلیط نفری حدود 1800 بات بود ( هر دلار حدود 31.5 بات بود)وهتل پوکت چهار ستاره تاپ تارا پتونگ با شبی 2000  بات برای دونفر و هتل بانکوک هتل رویال پریزیدنت با شبی 1600 بات برای دو نفر  رزرو کردم .

روز یکشنبه هفتم  مرداد ماه ساعت ده ونیم شب با پرواز ماهان شروع کردیم .پرواز ماهان بدون تاخیر بود و پرواز نسبتا خوبی داشتیم وساعت 7:45صبح به وقت بانکوک فرود آمدیم . از آنجائیکه پرواز ما ساعت ده صبح به طرف پوکت بود با کمی عجله خودمان را جلوی کانتر بانکوک ایرویز رساندیم و چمدان هایمان را تحویل دادیم که بچه ها  به دلیل اینکه معمول پرواز های ایران تاخیر دارند کمی به من غرغر کردند چرا که اگر تاخیر داشتیم   پرواز به  پوکت را از دست داده بودیم و البته من دلایلم را که توضیح دادم قانع شدند .

فرودگاه بانکوک بسیار بزرگ و خیلی خیلی منظم بود و ما با راهنمائی پلیس کمتر از 10 دقیقه گیت بانکوک ایرویز را پیدا کردیم .

  

بعد از سوار شدن به هواپیما و حرکت بسوی پوکت مهماندار آمد و از ما سئوال کرد شما مسلمانید ؟ ( چون ما در سایت ایر لاین ذکر کرده بودیم که مسلمان هستیم  ) و برای ما غذای حلال آورد .بعد از 1.5 ساعت پرواز وارد فرودگاه پوکت شدیم . از طرف هتل  راننده فرستاده بودند تا ما را به هتل ببرد البته کرایه تاکسی تا پتونگ حدود 550 بات بود . هتل ما بنام تارا پتونگ چهار ستاره تاپ در ساحل پتونگ بود که نزدیک خیابان بنگلا بود .


 


 

در اینجا لازم است که از طبیعت بسیار زیبای پوکت برایتان بگوئم . این منطقه استوائی گیاهان و میوه ها جالبی دارد که ما در منطقه خودمان بجز درخت موز هیچ کدام از آنها را نداریم رودخانه های پر آب جنگلهای طبیعی بسیار زیبا - گلهای که خاص آن مناطق است همه و همه برایمان تازگی داشت و هیجان انگیز بود و از همه مهمتر برنامه ریزی  دقیق و منظم برای توریستها قابل تحسین بود که سر وقت شما را از محل اقامتتان سوار می کردند و طبق همان برنامه ای که داده بودند اجرا می کردند بطوریکه در پایان هر برنامه ما با رضایت به هتل بر می گشتیم .

 
 تاساعت حدود یک در هتل بودیم بعد از  کمی استرحت به خیابان رفتیم تا برای چند روزیکه آنجا هستیم تور رزرو کنیم . به تعداد آدم های جزیره , دکه های فروش تور بود که باچانه زنی , تور سیمون کاباره را با قیمت نفری 500 بات گرفتیم ساعت 7 بعد از ظهر ماشین فرستادند  تا مارا به کاباره سیمون ببرد .

کاباره سیمون محلی برای نمایش رقص سنتی و مدرن با سبک تایلندی بود که با آهنگ های معروف  دنیا رقاصی می کردند که تمام آن رقاصه ها مرد بودند و تغییر جنسیت داده بودندَ و حدود 1.5 ساعت طول کشید . جالب بود و ارزش دیدن داشت ساعت 11 شب به هتل رسیدیم چون خسته بودیم شب را زود خوابیدیم .

 


 

روز دوم : تور رفتینگ را از همان دکه گرفتیم با قیمت نفری 1700 بات که شامل فیل سواری در جنگل – قایق سواری در رود خانه – ماشین چهار چرخ سواری atv-نمایش فیل ها و میمون ها و ماساژ با ماهی و همراه با نهار که یک روز کامل طول کشید نهار بوفه ای بود که امکان انتخاب غذا داشتیم واین نکته مثبتی بود  والبته به ما خیلی خوش گذشت و بسیار تور خوبی بود که توصیه می کنم حتما بروید ( قیمت اصلی این تور 3000 بات بود که ما با چانه زنی ۱۷۰۰ بات گرفتیم )

 

  


 


 


روز سوم : قرار بود شب به تور فانتاسی شو برویم و این تور را هم با قیمت نفری 1600 بات خریدیم که همراه شام بود .  صبح  راما قرار گذاشتیم که در شهر گشتی بزنیم و به ساحل برویم .ساعت ده صبح بیرون رفتیم و با گشت زنی در خیابان پتونگ و بنگلا و خوردن نهار ماهی کباب و غذاهای تایلندی تا بعد از ظهر آنجا بودیم و از آنجائیکه کلیه اجناس گران بود هیچ خریدی انجام ندادیم و قرار گذاشتیم برویم بانکوک خرید کنیم .

 


 

 

بعداز ظهر ساعت 6 عصر طبق قرار ماشین مقابل هتل ما را سوار کرد و به محل اجرای فانتاسی شو برد . محلی بسیار بزرگ که مثل شهر بازی درست کرده بودند و انواع بازی های توپی برای بچه ها بود.

جای بسیار زیبا و جالی بود از همه جالب تر موقع شام چنان با نظم و انظباط در سالنی بسیار بزرگ ( گنجایش 5000 نفر ) که چند هزار نفر را بدون هیچگونه مشکلی غذای خود را خوردند آنقدر برنامه ریزی دقیق بود که حتی شماره میز برای همه تعین شذه بود بعد از شام همه به سالن وارد شدند نمایشی شبیه سیرک حیوانات  همراه با رقص و آواز بود خیلی زیبا و خاطره انگیز بود حتما این شو رابروید . شب ساعت 11 به هتل برگشتیم .هنگام  برگشتن به هتل به دوستانمان گفتیم که اگر این جمیعت در یکی از سالنهای شهر تهران وجود داشت چند نفری زیر دست و پا له  می شدند ولی در آنجا همه چیز مرتب و منظم انجام می شد حتی تحویل دادن دوربین های عکاسی و فیلم برداری و گرفتن آنها بسیار آرام و خوب بود .

روز چهارم : تور جزیره جیمز باند را گرفتیم اول صبح آمدند دنبالمان رفتیم به ساحل چند جزیره که حدود 5 جزیره بردند و در جزیره چهارم جیمز باند که در انجا چند فیلم هالیودی ساخته بودند و جزیره آخر هم جزیره رفتیم که جزیره آهکی بود غاری پر از خفاش !

 


تور خوبی بود نفری 1200 بات با قایق تند رو داده بودیم و تور یک روزه بود .در یکی از این جزایر که تصور نمی کردم در آنجا سکنه ای وجود داشته باشد کارهای دستی زیادی برای فروش عرصه می کردند این جزیره و جزایر اطراف آن بسیار بسیار تماشائی و زیبا بود ند در بخشی از این جزایر جنگلی مانند جنگل حراء در قشم وجود داشت که فقط نوع در ختان آن با هم متفاوت بود ند توصیف زیبائی این  منطقه کمی مشکل است و برای ما بسیار تازگی داشت و واقعا لذت بخش بود .

روز پنجم : صبح ساعت 11 پرواز به سمت بانکوک داشتیم یک ساعت زودتر مارا به فرودگاه بردند و ساعت حدود 1 بعد از ظهر در فرود گاه بانکوک بودیم از آنجا هم مترو و اتوبوس و هم تاکسی عمومی بود ما باتاکسی به هتل رویال پریزیدنت واقع در خیابان سوخومیت رفتیم و حدود 350 بات پرداخت کردیم البته هر تاکسی برای سه نفر بود .و تاکسی از کیلومتر شمار استفاده می کند و از فرودگاه قبض صادر می شود تا مشکلی بین راننده و توریست پیش نیاید .

 


 

بعد از کمی استراحت در اتاق ها بعداز ظهر به داخل شهر رفتیم و تا به موزه مادام تسو بازدید کنیم . ورودیه نفری 800 بات بودالبته از ساعت ۴ الی ۵ به بعد قیمت کم می شود . موزه جالبی بود از هر شخص معروف دنیا با اندازه واقعی و شکل  طبیعی آن فرد مجسمه ای ساخته بودند و ما با بسیاری از آنها  عکس گرفتیم  و آنجا را ترک کردیم
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :